עריכת ערכים בוויקיפדיה

וויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית הכמעט רשמית של דורנו, היא אחד מהאתרים שיש להם את מספר הכניסות הגדול בעולם. היא מציעה מידע אנציקלופדי איכותי ורב ערך, המבוסס על תרומה של עורכים ומשתמשים שמרביתם עושים זאת בהתנדבות ובחינם. וויקיפדיה היא אתר וותיק ביותר ברשת, והצליחה לבסס את עצמה כמקור מידע אמין וסמכותי ביותר. באופן עקרוני, כל אדם מוזמן לתרום מהידע שלו לטובת כתיבה ועריכה של ערכים בה, אך הם עוברים גם תהליך של אישור ועריכה. 

הסיבה שאנו מזכירים את וויקיפדיה בהקשר של שיווק דיגיטלי היא שניתן למנף את הכוח של ערכים בוויקיפדיה כדי לשפר את רמת המיתוג והחשיפה של גורמים מסחריים ופרטיים דרך הפלטפורמה הזו. זהו אחד מהשירותים שאנחנו בלוג’יק פינג מציעים ללקוחות שלנו, על מנת לרתום את הכוח הרב של ערכים איכותיים בוויקיפדיה לטובת מטרות כמו שיפור תדמית, יצירת מיתוג, הגברת חשיפה ועוד. 

מי יכול לערוך ערכים בוויקיפדיה?

העריכה בוויקיפדיה יכולה להתבצע על ידי כל משתמש רשום באתר. למעשה, אפילו ללא הרשמה לוויקיפדיה, ניתן לבצע עריכה לערכים שונים (במקרה כזה, תירשם כתובת ה-IP של המשתמש כסימן מזהה). אך למרות היכולת לערוך ערכים וליצור ערכים חדשים, לא כל ערך מתקבל על ידי צוות העורכים הרשמי של האתר. בכל מדינה ישנם עורכים שתפקידם לשמור על רמת האמינות הגבוהה של מקור המידע הזה ועל אמיתות המידע המופיע בו. בנוסף לכך, וויקיפדיה אינה מעוניינת לבצע קידום מסחרי של עסקים וחברות באמצעות הערכים שלה, לכן ערכים שחשודים כבעלי ערך מסחרי טהור נמחקים ממנה על ידי צוות העורכים. 

מכיוון שעורכי האתר אמונים על שמירתו כמקור מידע אמין ואיכותי, כדי לבצע עריכה באתר יש לעשות זאת במיומנות רבה, ומתוך היכרות עם אופי הכתיבה בוויקיפדיה. לשם כך אנו נעזרים בכותבים מקצועיים שיש להם ניסיון עריכה רב באתר, ויכולים ליצור עבור הלקוחות שלנו ערכים אנציקלופדיים שיש בהם ערך מוסף ורלוונטיות. 

היתרונות של אזכור בוויקיפדיה 

לאזכור של חברה או אדם בוויקיפדיה יש ערך רב. ראשית, מכיוון שמדובר באחד מהאתרים הפופולריים בעולם, חיפושים רבים שמבוצעים בגוגל מפנים לערכים רלוונטיים בוויקיפדיה. כך, ניתן להוסיף מימד נוסף של חשיפה בתוך תוצאות החיפוש שהגולשים מקבלים. 

בנוסף לכך, אזכור בוויקיפדיה מהווה סוג של תו איכות שיש לו ערך גם בעיני הגולשים שמחפשים מידע וגם מבחינות של מיתוג ושיווק. ללקוחות שלנו, שכבר יש להם אזכור או ערך בוויקיפדיה, דרושה לעתים עבודת עריכה והוספת מידע ותוכן לאותם ערכים, וזהו חלק מסל השירותים שאנו מציעים. 

הפקת תוכן כחלק מאסטרטגיה מובנית

וויקיפדיה היא אתר שחשוב להופיע בו, מבחינות רבות. הפקת תוכן ועריכת ערכים בו הם רק חלק מאסטרטגיה מותאמת אישית של מיתוג, חשיפה ושיווק שאנו מציעים ללקוחות שלנו. כפי שתוכן של ערך בוויקיפדיה צריך להיות רהוט, ייחודי ובעל ערך מוסף, כך כל מאמץ שיווקי ומיתוגי שאנו מציעים הוא ברמה הגבוהה ביותר. 

אנחנו מקפידים לפעול מתוך ראייה שלוקחת בחשבון את הצרכים השיווקיים הכוללים של הלקוחות שלנו, ותופרים להם חבילה המותאמת אישית למידותיהם ולצרכיהם. כך אנו יכולים לסייע להם לחולל מפנה משמעותי ברמת השיווק שלהם בערוצים הדיגיטליים השונים, ובהצלחה העסקית הנגזרת ממנה. 

דילוג לתוכן